top of page

פטמות ואקום

אם אינך יודע באיזו פטמה לבחור, אתה יכול פשוט למלא את השאלון ולשלוח אלינו ל: info@bmhandasa.com

ואנחנו נתאים לך את פטמת הואקום הטובה ביותר.

פטמות​ הוואקום שבמ הנדסה מציעה הינן הטובות בשוק, והמבחר הינו הגדול ביותר. בין מבחר הפטמות שלנו תמצאו:

(1) פטמות המיועדות להרמת זכוכית ושיש

(2) פטמות לתעשיית האוכל והתרופות (גם עם אישור FDA)

(3) מערכות הרמה ללא מגע (ע"ב ברנולי)

(4) פטמות למשקלים גבוהים (עד 250 ק"ג פר פטמה)

(5) פטמות מחומרים ייחודיים למגע עם שמנים קורוזיביים

(6) פטמות עם יניקה דו צדדית, לקיבוע פלטות בעת עבודה במחרטה

(7) ליין שלם של פטמות לתעשיית הדפוס והכריכה

(8) פטמות עם מחוללי ואקום אינטגראליים (שימוש נרחב בתעשיית המתכת)​

ועוד דגמים רבים אחרים.

מבחר הפטמות הינו גדול ועל כן מומלץ להיוועץ עמנו, באם אינכם מוצאים את הדגם הספציפי בו הינכם מעוניינים בדפים אלו.

 

מעבר לכך, במ הנדסה מציעה מגוון רחב של מוצרים משלימים עבור הפטמות, החל ממחזיקי רפידות מסוגים שונים (עם שיכוך, מפלב"מ ועוד), מחוללי ואקום (וגם משאבות ואקום), שסתומי ואקום ייעודיים וצנרת ופיטינגים מתאימים. קראו כאן:

פטמות פשוטות להצמדת או תליית דברים על משטחים חלקים

סדרה זו של פטמות נועדה לאפליקציות פשוטות, כגון תליה או הצמדת דברים למשטחים חלקים (זכוכית, פורמייקה וכד').

הפטמות מגיעות במגוון דגמים, למשל עם תבריג, לולאה, מגנט או אפילו פטמה משני הצדדים, כדי לחבר את המשטח/חלק הרצוי לפטמה.  

פטמות ואקום עם תומכה 4-9 מ"מ

אלה פטמות ואקום מסורתיות, המתאימות לאחיזה וטיפול בחפצים קטנים עם פני שטח שטוחים, מעט קעורים או קמורים. סדרה זו של פטמות בשימוש נרחב בקוטרים שבין 4 ל 9 מ"מ והן בדרך כלל זמינות בתרכובות סטנדרטיות: גומי טבעי, גומי עמיד בשמן וסיליקון. ניתן לחברן לתומכה ללא חימום וללא דבק על תמיכה מפליז מצופה בניקל.

פטמות אלה פשוטות מאוד להחלפה - למעשה, כל מה שנדרש לעשות הוא לבקש את הפטמה המצוינת בטבלה והחומר הרצוי. תרכובות מיוחדות זמינות גם כן.

פטמות ואקום עם תמיכה 10-45 מ"מ

אלה פטמות ואקום מסורתיות, המתאימות לאחיזה וטיפול בחפצים קטנים עם פני שטח שטוחים, מעט קעורים או קמורים. סדרה זו של פטמות בשימוש נרחב בקטרים שבין 10 ל 45 מ"מ והן בדרך כלל זמינות בתרכובות סטנדרטיות: גומי טבעי, גומי עמיד בשמן וסיליקון.

ניתן לחברן ללא חימום וללא דבק על התומכה. פטמות אלה פשוטות מאוד להחלפה - למעשה, כל מה שנדרש לעשות הוא לבקש את הפטמה המצוינת בטבלה והחומר הרצוי. תרכובות מיוחדות זמינות גם כן.

פטמות ואקום עם תמיכה 85 מ"מ

אלה פטמות ואקום מסורתיות, המתאימות לאחיזה וטיפול בחפצים קטנים עם פני שטח שטוחים, מעט קעורים או קמורים. סדרה זו של פטמות בשימוש נרחב בקוטר 85 מ"מ והן בדרך כלל זמינות בתרכובות סטנדרטיות: גומי טבעי, גומי עמיד בשמן וסיליקון.

ניתן לחברן ללא חימום וללא דבק על התומכה. פטמות אלה פשוטות מאוד להחלפה - למעשה, כל מה שנדרש לעשות הוא לבקש את הפטמה המצוינת בטבלה והחומר הרצוי. תרכובות מיוחדות זמינות גם כן.

להרמת משטחי פלדה יצוקה מעורגלים

אלה פטמות חסונות וחזקות למדי שנועדו להתמודד עם גלילי פלדה יצוקה מעורגלת

הפטמות מיוצרות מתרכובת מיוחדת בשם BENZ, אשר יכולה לעמוד בפני עומסים כבדים ובפני הכלור שלרוב כלול בשמן המשמש ביציקת ובערגול הפלדה. התומכות יצוקות לתוך הגומי המגופר. גם מתאמי פלדה מגולוונים זמינים, כדי לאפשר שינוי חיבור יניקה מ M10 לסטנדרט אחר (BSP או NPT). פטמות בתרכובות מיוחדות זמינות גם כן.

להרמת משטחי פלדה יצוקה מעורגלים

פטמות אלו תוכננו במיוחד עבור גליונות מתכת יצוקה או משוכה, ומשמשות בעיקר בתעשיית המתכת.

השפה התחתונה שלהן מאפשרת אחיזה מיידית ויצירת ואקום מיד ברגע הנגיעה, מה שמבטיח חותמת ואקום מושלמת. פטמות אלו מיוצרות מחומר מיוחד בשם BENZ, המסוגל לעמוד בכלור שלרוב כלול בשמנים המשמשים ביצור המתכת. תומכת הפלדה מגופרת בתוך הגומי. הפטמות זמינות כמובן גם בגומי טבעי ובסיליקון.

לשימוש רחב בתחום הרובוטיקה התעשייתית

פטמות אלו נוצרו כחלופה לפטמות המשמשות את תחום הרובוטים בתעשייה והן מציעות פתרון מצוין לאחיזה וטיפול באפליקציות בעייתיות בכל ענף בתעשייה. הפטמות מסופקות בצורות שונות: שטוחות, עגולות, אובליות והן מצוידות בתמיכה. בזכות השפה החיצונית הגמישה שלהן, יש לפטמות אלו תכונות האופייניות לפטמות ה BELLOW: השפה מאפשרת להן להתאים את עצמן למשטחים שטוחים, קעורים וקמורים, ללא כל סיכון לעיוות או לשבירה אפילו של הפריטים הדקים ביותר. העיצוב החדשני של החלק הפנימי של הפטמות, אשר מאפשר ניקוז של שמן ומים, מבטיח מקדם חיכוך גבוה עם כל משטח, למשל, אחיזה ייחודית על מתכת מכוסה שמן או זכוכית רטובה או משטחי שיש. 

פטמות MAXIGRIP מסופקות כסטנדרט מתרכובת ה BENZ הבלעדית שלנו:

- קשיות 60 ° 75 ° Sh.
- טמפרטורת עבודה בין -40 לבין +170 ° C
- עמידות בהכתמה

- עמידות מצוינת בשחיקה, מים ושמנים המכילים כלור.
תומכת הפלדה המגולוונת שלהם מגופרת על הפטמה. המגוון הרחב של אביזרים, כגון מתאמים, מצמדים ומפרקים, מאפשרים להתקינם על כל מערכת ואקום. בפטמות אלו יכולות להיות מסופקות גם עם תרכובות מיוחדות אחרות. צרו עמננו קשר לבדיקה.

לשימוש רחב בתחום הרובוטיקה התעשייתית

המשך של הסדרה לעיל

MAXIGRIP לשימוש רחב בעבור פטמות

אביזרים סטנדרטיים אלה מספקים אפשרויות הרכבה של פטמות MAXIGRIP. מתאמי הפלדה המגולוונים מאפשרים מעבר מתבריג זכר לנקבה, ומחברי גז למחברים מטריים (NPT ו BSP). הצורה המשושית מאפשרת הברגה קלה על תומך.

מפרקים גמישים לסיבוב צירי וזוויתי

המפרקים הללו עשויים מאלומיניום ומאפשרים לסובב את הפטמה המותקנת 360 מעלות ולהטות אותה עד 35 מעלות,  תוך הבטחת זרימת האוויר דרך המפרק וחותם ואקום מושלם.

GSL מפרקים כדוריים עם ציר ואקום

סדרה זו של מפרקים תוכננה להיות מותקנת על פטמות עם תומכות, במיוחד פטמות שטוחות או כאלה עם שפה קטנה, על מנת לאפשר להן להתאים עצמן בקלות למשטח המורם, גם אם הוא אינו מקביל לחלוטין לפטמה, או, כדי לפצות על טעויות של המכשיר האוטומטי הממקם את הפטמה. הוואקום מובטח ע"י אטם מיוחד אשר תמיד במגע עם המפרק הכדורי.

פטמה המותקנת על המפרק חופשיה להסתובב 360 מעלות על ציר שלה להטות עד 15 מעלות. המפרקים עשויים פליז, למעט ציר הכדור, אשר עשוי נירוסטה. ניתן לחברם לפטמות באמצעות חיבור נקבה או זכר.

פטמות ואקום שטוחות עגולות למשטחים עדינים

הפטמות המתוארות בדף זה תוכננו כדי לפתור את רוב הבעיות שיכולות להתעורר בעבודה עם לוחות עץ או פלסטיק, משטחי זכוכית או שיש דקים, יריעות מתכת עדינות, אריחי חימר, קרמיקה וכיוצ"ב. השפה הנמוכה של הרפידות מוטה מעט וכך אינה מחליקה על המשטח במהלך השלב ההידוק.

הסוליות על החלק הפנימי של הפטמות, יחד עם צמצום נפח האוויר שנדרש לפנות מתוך הפטמה, יוצרים תמיכה מושלמת המונעת כל עיוות של המשטח המורם, כמו גם מונעים החלקה בעת הרמה אנכית.

פטמות אלו מורכבות ללא חימום, ללא דבקים, על תומכות מאלומיניום מאולגן וקל מאוד להחליפן; למעשה, כל מה שנדרש לעשות הוא לבקש את הפטמה המצוינת בטבלה והחומר הרצוי.

פטמות עגולות שטוחות להרמת אריחי קרמיקה

לפטמות אלו שפה דקה ורכה במיוחד, אשר מאפשרת להן לאחוז במשטחים גסים מאוד. הסוליות המיוחדות מבטיחות אחיזה איתנה בעומס המורם. פטמות אלו תוכננו במיוחד עבור אריחי קרמיקה עם פני שטח חלקים או מחוספסים ואריחי אנטי-החלקה, אם כי, בשל התכונות שלהן, הן יכולות לשמש גם לטיפול בזכוכית, שיש ומוצרי מלט. הן נמצאות בשימוש רחב גם להרמת חיפויי קיר ופלטות לבניה קלה.

ניתן להרכיב פטמות אלו ללא חימום וללא דבקים, על תומכות האלומיניום שלהן המצוידות בחור עם הברגה במרכז, כדי לאפשר את הרכבתם על המכונה. קל מאוד להחליף פטמות אלו; למעשה, כל מה שנדרש לעשות הוא לבקש את הפטמה המצוינת בטבלה והחומר הרצוי.

פטמות עגולות שטוחות להרמת אריחי קרמיקה

פטמות אלו תוכננו במיוחד לטיפול בגיליונות מתכת, זכוכית, לוחות עץ, גרניט, שיש וחומרים דומים אחרים. צורת שפתן מאפשרת אחיזה איתנה בעומס, ביטול כל תנודה והפחתת נפח האוויר הכלול בתוך הפטמה, ובכך מתאפשרת אחיזה ושחרור מהירים מאוד. פטמות אלו מסופקות עם סוליות אשר, מלבד מניעת כיפוף בנקודת המגע, גם עוזרות להגדיל את שטח החיכוך בעת הרמה אנכית, ומניעת החלקה. הן זמינות בשלוש תרכובות סטנדרטיות, אבל יכולות להיות מסופקות גם בתרכובות מיוחדות, על פי דרישה.

ניתן להרכיב פטמות אלו ללא חימום וללא דבקים, על תומכות האלומיניום שלהן המצוידות בחור עם הברגה במרכז, כדי לאפשר את הרכבתן על המכונה. קל מאוד להחליף פטמות אלו; למעשה, כל מה שנדרש לעשות הוא לבקש את הפטמה המצוינת בטבלה והחומר הרצוי.

רפידות גרניום, עם תומכות, להרמת משטחים גסים במיוחד

הרפידות עשויות מתרכובת מיוחדת הנקראת גרניום, בעלת מרקם ייחודי, המאפשר לה לאחוז אפילו במשטחים מחוספסים ביותר, ולשמור על גמישות גם לאחר מחזורי עבודה רבים. הן מסופקות עם דבק חד צדדי עבור תיקון והחלפה מהירים. 
סדרה זו של פטמות תוכננה לטיפול בעומסים עם משטחים לא מעובדים וגסים מאוד (שיש או גיליון פרופילי מתכת לא מעובד, פלקסיגלס מפוספס, מלט גולמי, אריחי גינה וכד') - בכל המקרים שבהם לא ניתן להשתמש בפטמות מסורתיות. במקרה של משטחים משומנים, אנו ממליצים להשתמש ב NF (גומי ניאופרן). 
טווח טמפרטורת העבודה הוא בין -40 ° C ו +80 מעלות צלזיוס עבור קצף גרניום ובין -20 מעלות צלזיוס ו +80 מעלות צלזיוס עבור NF. התומכות עשויות מאלומיניום מאולגן ויש בהן חור עם תבריג, לחיבור למכונה (לגדולות יותר יש תבריג חיצוני). עבור חלק חילוף, כל מה שנדרש לעשות הוא לבקש את הפטמה הנכונה, המצוינת בטבלה, והחומר הנדרש.

​גליונות ורצועות גומי מוקצפים

קצף גומי המשמש את הרפידות והפטמות שלנו יכול להיות מסופק כרפידות או כרצועות בגדלים המופיעים בטבלה. הן לרצועות והן לרפידות יש דבק חד צדדי המאפשר חיבור מהיר למתכת. ניתן להשתמש בקצף כדי להתמודד עם משטחים גולמיים או גסים מאוד ע"י התאמתם לבסיס עם גודל מתאים. ניתן לספקם בגדלים שונים וצפיפות על-פי בקשה, בהתאם לכמות המבוקשת. טמפרטורת העבודה נע בין -40 ° C עד 80 ° C.

הערה: גומי מוקצף מתקבל על ידי הרחבת גומי טבעי באמצעות טיפול תרמי וכימי. נקבוביות פני השטח יכולות, עם כן, להשתנות מבלי להשפיע על יעילות הצף.

פטמות ואקום עגולות, שטוחות, עם תמיכה מגופרת, לאחיזה בזכוכית ושיש

יצרני זכוכית ושיש דורשים יותר ויותר מערכות אחיזה בטוחות. זה הוביל את VUOTOTECNICA ליצור סדרה חדשה זו של פטמות: הן מגופרות על תמיכת פלדה ומסופקות עם חור במרכז לחיבור ואקום או עבור שסתום כדורי, כמו גם עם 3 - 4 חורים בהיקף הפנימי של בעבור ברגי אלן לחיבור מכני עמיד. 
שפתן של הפטמות  גמישה ביותר ומאפשרת להן להתאים את עצמן בקלות למשטחים, ללא כל סיכון לעיוות או לקרע. משטח התמיכה הפנימי של הפטמות הללו מבטיח מקדם חיכוך גבוה ובמיוחד אחיזה ניכרת על זכוכית או שיש רטובים, הודות לניקוז מים יעיל. כל זה מבטיח אחיזה איתנה ובטוחה. יתר על כן, פטמות אלו מציגות את רמת הדיוק הגבוהה ביותר בעוביים - לגובהם הנומינלי יש סיבולת של רק חמש מאיות המילימטר.

הן מיוצרות בדרך כלל מגומי עמיד בשמן, אבל ניתן להזמינן בתרכובות אחרות, על פי בקשה ובכמויות המינימום המוגדרות בהתאם לבקשה.

פטמות ואקום לאחיזה במשטחים כבדים

פטמות אלה נועדו להרים ולשנע עומסים כבדים, הן אנכית והן אופקית. הן מגופרות על תומכות פלדה ומסופקות עם חור מרכזי לחיבור למכונה ועם חור צידי לחיבור ואקום. לפטמות מבוך חצוב, העשוי מאותו החומר של הפטמה עצמה, המאפשר לאחוז אפילו במשטחי הזכוכית ואריחי שיש הדקים והשבריריים ביותר, ללא כיפוף באזור המגע. צורת שפתן ובחירת התרכובות נעשו בכדי להבטיח אחיזה איתנה על משטחים לא אחידים. לסדרות 08 עד 40 (ראו דפ טכני), לצד התכונות לעיל, יש שפה אנכית פנימית המאפשרת להן לאחוז במשטחים מחוספסים מאוד, כגון גיליונות מתכת לאחר ניקוב או עיבוד אחר, שיש או גרניט מנוסר, לוחות עץ, מלט יצוק, וכד'.

פטמות ואקום לאחיזה במשטחים כבדים במיוחד

פטמות אלה מומלצות לטיפול בעומסים הכבדים ביותר - עד 250 ק"ג, הן אנכית והן אופקית. הן מגופרות על תומכות פלדה ויש להן מבוך פנימי, שנעשה מאותו החומר של הפטמה. התמיכה מהודקת בעזרת ארבעה פיני פלדה עם אומי נעילה עצמית (מסופקים עם הפטמה) להידוק הפטמות אל המכונה, כמו גם עם שרוול בעל הברגה, עבור חיבור הוואקום.

יתר על כן, הפטמות מסופקות עם ארבעה קפיצים כדי לרכך את השפעת העומס על מתקן ההרמה. פטמות אלה זמינות בשלוש תרכובות סטנדרטיות.

לאחיזה במשטחים עם חור במרכזם

פטמות אלה נועדו להרים חפצים עם חור במרכזם. שפתם הדקה מאוד מאפשרת להם לאחוז במשטחים קשים מאוד, כגון גלגלי השחזה ודיסקים. הן מומלצות במיוחד עבור אחיזה בתקליטורים, דיסקים מחוררים, גלגלי שיניים, גלגלות וחפצים דומים אחרים.

התומכה שלהן עשויה מאלומיניום מאולגן והן מסופקות עם חור חודר במרכז לאפשר מעבר ואקום, כמו גם את הידוקן אל המכונה (חיבור מכני). הפטמות קלות להרכבה, ללא דבקים. כדי להבטיח גמישות מקסימלית, פטמות עבור דיסקים נעשות מגומי טבעי (para N), ואילו אלה לטיפול תקליטורים נעשות מסיליקון (S) ניתן לספק פטמות בתרכובות מיוחדות על פי בקשה בכמויות המינימום מוגדרות. עבור חלק חילוף, כל מה שנדרש לעשות הוא לבקש את הפטמה המצוינת בטבלה והתרכובת הרצויה.

פטמות ואקום שטוחות, מלבניות, עם תמיכה לאחיזה בלוחות עץ, שיש, גרנניט, קרמיקה ועוד

פטמות אלה מומלצות עבור משטחים כלוחות עץ, שיש, גרניט, קרמיקה, זכוכית, וכו'. השפה האנכית והנמוכה שלהן מאפשרת אחיזה איתנה על פני השטח, מבטלת כל תנודה ומקטינה באופן משמעותי את נפח האוויר הכלוא, ובכך מבטיחה הצמדה ושחרור מהירים.

 ניתן לחבר את הפטמות לתומכות ללא חום וללא דבקים. בתומכת האלומיניום המאולגן ישנו חור מרכזי בעל תבריג, להידוק אל המכונה. תומכות גדולות מסופקות עם שני חורים במרחק שווה מהמרכז, כדי לאפשר הכנסת פין נגד סיבוב. עבור חלק חילוף, כל מה שנדרש לעשות הוא לבקש את הפטמה המצוינת בטבלה והתרכובת הרצויה.

ניתן לקבל את הפטמות בחומרים מיוחדים, עם מינימום הזמנה.

פטמות שטוחות מלבניות, אנטי- החלקה, עם תומכות להרמת משטחי זכוכית ושיש

פטמות אלה חולקות את אותן תכונות מכניות וטכניות עם אלה שתוארו לעיל, אבל התמיכה שלהן בעלת ציפוי מיוחד: פלסטיק שאינו מחליק - הופך אותן למתאימות במיוחד לאחיזה בזכוכית ושיש חלק.

מסנן רשת נירוסטה ואו-רינג מובנים בבסיס התמיכה, הן תכונות נוספות של פטמות אלה. הפטמות מסופקות גם עם 2 או 4 בתים לברגי TCCE, ע"פ גודלם, לחיבור לתחנת העבודה.

רפידות מגומי מוקצף לאחיזה במשטחים מחוספסים

הרפידות עשויות מתרכובת מיוחדת הנקראת גרניום, בעלת צפיפות גבוהה המאפשרת להן לאחוז אפילו במשטחים מחוספסים מאוד ולשמור על גמישות גם לאחר מחזורי עבודה רבים. הן מסופקות עם דבק דו צדדי עבור תיקון והחלפה מהירים. 

סדרה זו של רפידות תוכננה לטיפול בעומסים עם משטחים לא מעובדים וגסים מאוד (שיש או גיליון פרופילי מתכת לא מעובד, פלקסיגלס מפוספס, מלט גולמי, אריחי גינה וכד') - בכל המקרים שבהם לא ניתן להשתמש בפטמות מסורתיות. במקרה של משטחים משומנים, אנו ממליצים להשתמש NF (גומי ניאופרן). טווח טמפרטורת העבודה הוא בין -40 ° C ו +80 מעלות צלזיוס עבור קצף גרניום ובין -20 מעלות צלזיוס ו +80 מעלות צלזיוס עבור NF ניאופרן.

התומכות עשויות מאלומיניום מאולגן ויש בהן חור עם תבריג, לחיבור למכונה (לגדולות יותר יש שני חורים ואפשרות להכניס פין למניעת סיבוב). עבור חלקי חילוף, כל מה שנדרש לעשות הוא לבקש את הפטמה הנכונה, המצוינת בטבלה, והחומר הנדרש.

לאחיזה במשטחי זכוכית ושיש

יצרנים של מערכות עיבוד זכוכית ושיש דורשים יותר ויותר מערכות אחיזה בטוחות. זה הוביל את VUOTOTECNICA ליצור סדרה חדשה זו של פטמות. הן מגופרות על תמיכת פלדה ומסופקות עם חור במרכז לחיבור ואקום או עבור שסתום כדור, כמו גם עם 2 חורים בהיקף הפנימי בעבור ברגי אלן. שפתן הגמישה מאפשרת להן להתאים את עצמן בקלות למשטחים, ללא כל סיכון לעיוות או לקרע.

משטח התמיכה הפנימי של הפטמות הללו מבטיח מקדם חיכוך גבוה ובמיוחד אחיזה ניכרת על זכוכית או שיש רטובים, הודות לניקוז מים יעיל. כל זה מבטיח אחיזה איתנה ובטוחה. יתר על כן, פטמות אלו מציגות את רמת הדיוק הגבוהה ביותר בעוביים - לגובהם הנומינלי יש סיבולת של רק חמש מאיות המילימטר. הן מיוצרות בדרך כלל מגומי עמיד בשמן, אבל ניתן להזמינן בתרכובות אחרות, על פי בקשה ובכמויות המינימום המוגדרות בהתאם לבקשה.

​רפידות ואקום המבוססות על תאוריית ברנולי

משפט ברנולי מסביר תופעות רבות, כגון הרמת כנף המטוס. תופעה זו מנוצלת עבור ייצור מערכות ואקום לאחיזה וטיפול, ללא מגע, של חפצים שבירים, כגון: מוליכים למחצה, דיסקי סיליקה, תאים סולריים, יריעות מתכת יקרה, סרטים, מאכלים (למשל שוקולד) וכל מה צריך להיות מטופל בעדינות מירבית.

הרפידות עשויות אלומיניום ונירוסטה. חיבורי האוויר דחוס יכול להיות צירית או רדיאלי - החורים שאינם בשימוש סגורים בהברגה עם פקקי פליז. בחלקן האחורי של הפטמות יש 3 או 4 חורים לחיבור הפטמות למכונה.

​פטמות ואקום עם נעילה ושחרור ידני

פטמות אלה אינן דורשות חיבור למקור ואקום כלשהו, שכן השסתום שעליו הן מונחות מפנה את האוויר מהן, תוך כדי חיבור. שסתום אל-חוזר מובנה מונע את כניסת האוויר חזרה, ובכך שומר על ואקום.

כדי לשחרר את הפטמה, מספיק להרים אותה כמה מילימטרים, כדי לפתוח את השסתום האל-חוזר, אשר משחזר את הלחץ האטמוספרי בתוך הפטמה, על ידי הכנסת אוויר פנימה. מכיוון שאין חיבור למערכת ואקום, פטמות אלה מומלצות רק להרמת חפצים בעלי משטחים חלקים ובלתי חדירים, כגון זכוכית, יריעות שיש מלוטשות וחפצים דומים אחרים. הן עשויות פליז מצופה ניקל ופלדה. ניתן לספק גירסה נוגדת סיבוב על פי דרישה.

פטמות ואקום עם שסתום כדורי מובנה

התכונה העיקרית של פטמות אלה היא שמעבר הוואקום שלהן נשלט ע"י מגע - הן מייצרות ואקום רק כאשר העומס של המשטח המורם פותח את המעבר. סביב כדור המגע שעל הפטמה ישנו משטח סיליקון טבעתי, אשר מבטיח את חותם הואקום. השסתומים עשויים במלואם מאלומיניום מאולגן.

התכנון הזה מאפשר חסכון מרבי בחשמל, שכן הוואקום אינו מופעל בעת שאין בו צורך, ללא צורך במערכת מורכבת של סנסורים.

​פטמות מפוח עם תומכות זכר ונקבה

פטמות המפוח (BELLOW) המתוארות בדפים אלה תוכננו במיוחד עבור טיפול במאפים, כגון ביסקוויטים, לחם, פיצה וכד', וכן שקיות פלסטיק או שקיות נייר המכילות שוקולדים, ממתקים, פסטה, קמח, אבקה וכו'.

הודות לגמישותן הרבה, הן יכולות לשמש גם כדי לפצות על שגיאות במידת השטיחות או במקרים של קושי באחיזה של משטח נוטה. תומכות האלומיניום המאולגן שלהן מגיעות עם פין מרכזי, זכר או נקבה, כדי להדקם למכונה. הפטמות מורכבות ללא דבקים. עבור חלק חילוף, כל מה שנדרש לעשות הוא לבקש את הפטמה המצוינת בטבלה וההרכב הרצוי.

פטמות מפוח משוריינות עם תמיכות זכר ונקבה

התכונה העיקרית של פטמות מפוח אלה, היא שהן מתקמטות מיד עם הנגיעה במשטח, ובכך הן מרימות את המשטח כמה סנטימטרים ללא תלות בתזוזה של המסגרת המחזיקה את הפטמות; תנועה מהירה זו מונעת את הידבקותם של המשטחים אחד לשני. בשל תכונה זו הן מתאימות במיוחד לטיפול גיליונות מתכת דקים, משטחי זכוכית, לוחות סיבית או עץ דחוס, פלסטיק, למינציה וכו'.

הודות לגמישות הגבוהה שלהן הם יכולות לשמש גם כדי לפצות על הבדלי גובה במשטחים שאינם שטוחים לגמרי או לאחוז במשטחים נוטים. עבור חלק חילוף, כל מה שנדרש לעשות הוא לבקש את הפטמה המצוינת בטבלה וההרכב הרצוי.

פטמות מפוח משוריינות עם תומכות

הפטמות המתוארות בדפים אלה חולקות את אותן התכונות עם הקופסאות שתוארו קודם לכן, רק שלאלה יש ממדים גדולים יותר המאפשרים להן להרים עומסים כבדים בהרבה. יתר על כן, לתומכות (אלומיניום מאולגן) שלהן גם חור מרכזי לחיבורן למכונה. לפטמות הגדולות יותר יש חור נוסף בצד, עבור חיבור ואקום. ההבדל הוא שתומכות אלה מסופקות עם דיסק במקום עם פין. הפטמות מורכבות ללא דבקים. עבור חלק חילוף, כל מה שנדרש לעשות זה לבקש את הפטמה המצוינת בטבלה וההרכב הרצוי.

פטמות מפוח עבור זכוכית

סדרה זו של פטמות תוכננה עבור אחיזה של זכוכית המונחת אנכית. על ידי הנחת הפטמה על הזכוכית ופתיחת הוואקום, משטח הזכוכית ימקם את עצמו אורתוגונלית לרצפה באופן מושלם כשהוא נצמד לתומכה של הפטמה. ניתן יהיה להזיז את משטח הזכוכית בכל כיוון בביטחון מלא.

לתומכת האלומיניום שלהם יש חור מרכזי לחיזוקו למכונה ולחיבור ואקום. ניתן לחבר את הפטמה לתומכה ללא חימום וללא דבקים.

פטמות מפוח עם כפל יחיד ותומכות מגופרות

התכונה העיקרית של פטמות מפוח אלה, היא שהן מתקמטות מיד עם הנגיעה במשטח, ובכך הן מרימות את המשטח כמה סנטימטרים ללא תלות בתזוזה של המסגרת המחזיקה את הפטמות; תנועה מהירה זו מונעת את הידבקותם של המשטחים אחד לשני. בשל תכונה זו הן מתאימות במיוחד לטיפול גיליונות מתכת דקים, משטחי זכוכית, סיבית או לוחות עץ דחוס, פלסטיק למינציה וכו'.

הודות לגמישות הגבוהה שלהן הן יכולות לשמש גם כדי לפצות על הבדלי גובה במשטחים שאינם שטוחים לגמרי או לאחוז במשטחים נוטים. עבור חלק חילוף, כל מה שנדרש לעשות, הוא לבקש את הפטמה המצוינת בטבלה וההרכב הרצוי.

פטמות ואקום עם שני כפלים ותומכה מגופרת

פטמות אלו זהות לאלו המתוארות לעיל, רק עם כפל נוסף. התכונות הטכניות והזמינות שלהן גם זהות.

פטמות מפוח עם תומכה מגופרת

התכונה העיקרית של פטמות מפוח אלה, היא שהן מתקמטות מיד עם הנגיעה במשטח, ובכך הן מרימות את המשטח כמה סנטימטרים ללא תלות בתזוזה של המסגרת המחזיקה את הפטמות; תנועה מהירה זו מונעת את הידבקותם של המשטחים אחד לשני. בשל תכונה זו הן מתאימות במיוחד לטיפול גיליונות מתכת דקים, משטחי זכוכית, סיבית או לוחות עץ דחוס, פלסטיק למינציה וכו'.

הודות לגמישות הגבוהה שלהן הן יכולות לשמש גם כדי לפצות על הבדלי גובה במשטחים שאינם שטוחים לגמרי או לאחוז במשטחים נוטים. הפטמות זמינות בשלוש תרכובות (חומרים) שונים.

פטמות ואקום מיוחדות עם תמיכה

פטמות אלה תוכננו כדי לפתור רבות מהבעיות בהן נתקלנו בלמעלה משלושים שנה של פעילות. הן שונות מכל הפטמות האחרות הודות למגוון הצורות שלהן. הן מתאימות לאחיזה בתקליטורים, תוויות, שקיות, גיליונות נייר או פלסטיק, מדבקות, קרטון, חפצי מתכת ופלסטיק, ביסקוויטים, שוקולדים ועוד.

התומכות עשויות פליז מצופה בניקל או אלומיניום מאולגן ומסופקות עם פין בעל הברגה בכדי להרכיבן על המכונה. ניתן להרכיב את הפטמות ידנית על התומכות שלהן ללא דבקים. הן זמינות בתרכובות סטנדרטיות, אבל ניתן לספקן בתרכובות מיוחדות בהזמנה מיוחדת

פטמות מפוח מיוחדות עם תומכות

התכונה העיקרית של פטמות מפוח אלה, היא שהן מתקמטות מיד עם הנגיעה במשטח, ובכך הן מרימות את המשטח כמה סנטימטרים ללא תלות בתזוזה של המסגרת המחזיקה את הפטמות; תנועה מהירה זו מונעת את הידבקותם של המשטחים אחד לשני. בשל תכונה זו הן מתאימות במיוחד לטיפול גיליונות מתכת דקים, משטחי זכוכית, סיבית או לוחות עץ דחוס, פלסטיק למינציה וכו'.

הודות לגמישות הגבוהה שלהן הן יכולות לשמש גם כדי לפצות על הבדלי גובה במשטחים שאינם שטוחים לגמרי או לאחוז במשטחים נוטים. התומכות עשויות פליז מצופה בניקל או אלומיניום מאולגן ומסופקות עם פין בעל הברגה לאפשר יניקה וכדי להרכיבן על המכונה. ניתן להרכיב את הפטמות ידנית על התומכות שלהן ללא דבקים. הן זמינות בתרכובות סטנדרטיות, אבל ניתן לספקן גם בתרכובות מיוחדות בהזמנה מיוחדת.

Please reload

bottom of page